7 marzec 2023

Uciekał przed policjantami, rozbił auto, odpowie za popełnienie przestępstwa

fot. KPP Słupca
Policjanci z Posterunku Policji w Strzałkowie zatrzymali mężczyznę, którzy poruszając się samochodem osobowym, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Niestety nieodpowiedzialny kierowca uciekając przed funkcjonariuszami uszkodził infrastrukturę drogową i rozbił własne auto. Na szczęście w tym zdarzeniu nie ucierpiała żadna osoba.
REKLAMA

W nocy, 4 marca, w miejscowości Babin kierujący samochodem m-ki BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej pomimo polecenia wydanego przez policjantów przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowozu. Kontynuował jazdę w kierunku Słupcy nadmiernie rozwijając prędkość. Na ulicy Powstańców Wielkopolskich stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie, uszkodził znak drogowy i rozbił swoje auto. Mężczy z n a trafi ł do policyjnego aresztu. Jak ust a lili policjanci kierowca był trzeźwy, jednak badanie narkotestem wskazało, że mógł prowadzić samochód będą c pod wpływem zakazanych środków. Pobra n o od niego krew do dalszych badań.

W efekcie kierującemu autem przedstawiono zar zut popełnienia przestępstw a z art. 178b Kodeksu Karnego, zagrożonego karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Prokurator Rejonowy zdecydował o oddaniu mężczyzny pod dozór Policji do czasu ostatecznej rozprawy w Sądzie.

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Słupca
12.2°C
wschód słońca: 05:42
zachód słońca: 18:07
Koronawirus
wielkopolskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Słupcy

kiedy
2023-05-11 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Słupca, ul....
wstęp biletowany